Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Sztuka Programowania

więcej

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

więcej


05-09-2019

Warsztaty dla grup zorganizowanych

Serdecznie zapraszamy na warsztaty i pokazy naukowe dla przedszkoli, szkół podstawowych i grup zorganizowanych. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpocznijmy wspólną przygodę z Kuźnią Wiedzy - miejscem, gdzie nauka jest eksperymentem!


Mając na celu pogłębienie wiedzy poznawanej w szkole oraz objaśnianie zjawisk występujących w przyrodzie Kuźnia Wiedzy przygotowała ofertę interaktywnych warsztatów naukowych. Podczas 90-minutowych zajęć pokazowo-warsztatowych uczestnicy, wykonując liczne eksperymenty, rozwijają kreatywne myślenie, komunikatywność i samodzielność.


Kuźnia Wiedzy to projekt Kampusu Wielickiego o charakterze naukowym. Jego celem jest popularyzacja nauki, wyjaśnianie występujących w świecie zjawisk, inspirowanie do zgłębiania wiedzy i samodzielnego eksperymentowania. Kuźnia Wiedzy daje możliwość poszerzenia zdobytych w szkole wiadomości.


Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów i nauczycieli akademickich krakowskich uczelni.


W ofercie znajdują się interaktywne pokazy oraz warsztaty naukowe z zakresu: matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii. Skierowane są one do przedszkoli, szkół podstawowych i grup zorganizowanych. Ich zaletą jest realizacja tematów spoza podstawy programowej oraz możliwość doświadczeń i eksperymentów wykonywanych samodzielnie przez dzieci. Warsztaty trwają około 90 minut.


Pomogą one dzieciom lepiej zrozumieć otaczający je świat, rozwinąć umiejętność zadawania pytań, rozwinąć kreatywne, logiczne myślenie, bawić się nauką, pracować w zespole.


Korzyści dla dzieci uczestniczących w zajęciach to przede wszystkim: podniesienie poziomu koncentracji, samooceny i motywacji, rozwinięcie wyobraźni i pozytywnego myślenia, wzrost poziomu kreatywności, spontanicznej ekspresji i twórczego myślenia, określenie celów i dążenie do ich realizacji, wiara we własne możliwości, odkrywanie talentów i potencjału drzemiących w dziecku, poprawa samodzielności w działaniu oraz rozbudzanie komunikatywności.


Ponadto Kuźnia Wiedzy organizuje przyjęcia urodzinowe dla dzieci, a także zajęcia na indywidualne zamówienie. Możemy także uatrakcyjnić państwa imprezy przez organizację pokazów i stanowisk naukowych.


Zapraszamy do zapoznania się z prononowanymi tematami zajęć.
 
powrót
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki