Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Sztuka Programowania

więcej

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

więcej


06-12-2017

Warsztaty w Kopalni Soli "Wieliczka"

warsztaty "Słony kamień- Sól Kamienna"

I ruszyliśmy..... Pierwsze warsztaty "Słony Kamień- Sól Kamienna" już za nami. Po intensywnym ok. 3 godzinnym zwiedzaniu korytarzy Kopalni, Młodzi Górnicy podczas warsztatów przygotowanych przez trenerów Kuźni Wiedzy wcielili się w rolę Młodych Chemików.Pobyt dzieci i młodzieży szkolnej w kopalni soli w Wieliczce budzi zawsze moc wrażeń. Po latach uczniowie pamiętają te wycieczki klasowe i wracają do Wieliczki już nie tylko we wspomnieniach, ale także ze swoimi dziećmi. Bo kopalnia zachwyca swoim pięknem i magią. Wizyta w niej może stać się teraz jeszcze ciekawsza za sprawą naukowych warsztatów interaktywnych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Kuźnię Wiedzy.

Tematem warsztatów jest sól zaprezentowana w całej okazałości. Uczestnicy poznają jej budowę, uczą się ją otrzymywać z solanki w domowej warzelni. Doświadczenia naukowe związane są z przewodnictwem elektrycznym, lewitującym jajkiem, krystalizacją soli, tańczącym olejem czyli lampą lava, czy też wysalaniem białka solą to tylko niektóre elementy tej zabawy nauką.

Warsztaty prowadzone są dla uczniów szkół podstawowych i średnich w formie pokazowo-warsztatowej. Ich zaletą jest realizacja tematów spoza podstawy programowej oraz możliwość doświadczeń i eksperymentów wykonywanych samodzielnie przez dzieci. Trwają około 60 minut. Zajęcia prowadzi wyspecjalizowana kadra pedagogiczna.

Odbywają się one w kopalni soli w Wieliczce – jednej z największych atrakcji turystycznych w świecie. Niezwykła sceneria podziemnych komór, zespół specjalistów oraz autorska podstawa programowa zapewnia wysoki standard nauki.

Pobyt w kopalni soli w Wieliczce połączony z prowadzonymi warsztatami interaktywnymi przez Kuźnię Wiedzy stanowi wyjątkową okazję do poznawania świata. Podróże kształcą, o tym wiadomo nie od dziś. Do tego bawią, bo nauka może być zabawą, a zabawa nauką. Tak jest od początku w Kuźni Wiedzy. Tak też może być na jedynych w swoim rodzaju warsztatach naukowych w Kopalni Soli Wieliczka.

Do zobaczenia w Kopalni Soli "Wieliczka".
 
powrót
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki