Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Sztuka Programowania

więcej

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

więcej


06-05-2017

Tajemnice ludzkiego szkieletu

warsztaty interaktywne

Tajemnice ludzkiego szkieletu Taką nazwę nosiły ostatnie warsztaty interaktywne w Kuźni Wiedzy. Ich uczestnicy zgłębiali zagadnienia związane ze szkieletem. Mimo, że nie widoczny dla oka pełni niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Bez niego nie mógłby on ani funkcjonować, ani po prostu żyć.Uwagę dzieci od momentu wejścia do sali przykuwał stojący pośrodku model szkieletu człowieka. Z ogromnym zaciekawieniem wysłuchiwały one informacji dotyczącej poszczególnych jego elementów. A mowa była o czaszce, żuchwie, kręgosłupie, miednicy, klatce piersiowej, mostku, łopatce, obojczyku oraz wszelkiego rodzaju kościach. Dowiedziały się jakie są ich typy, która jest najdłuższa, a która najkrótsza. Co to są stawy i jaką pełnią funkcję w łączeniu kości. Później same ułożyły z papieru model szkieletu człowieka.

Najciekawsze było jednak to, że każdy mógł dotknąć i poruszać modelem szkieletu. Najpierw był ruch ręką modelu, później własną. Dzieci z zaskoczeniem odkrywały funkcjonowanie kręgosłupa, kości i stawów. Sprawdzały to następnie na własnym ciele, skrywającym w środku wszystkie te elementy.

Nieuświadomione do tej pory działanie stało się dla nich jasne. Szkielet ludzki przestał być tajemnicą. Stał się zrozumiały. Wszystko za sprawą warsztatów w Kuźni Wiedzy, dzięki którym dzieci poznają świat i odkrywają występujące w nich zjawiska.
 
powrót
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki