Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Sztuka Programowania

więcej

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

więcej


05-02-2016

Eksperymenty w Dziupli

Na początku nie było czegokolwiek. Nie było nawet ciemności. Dopiero potem zaczęła wyłaniać się noc. Ale nie taka zwyczajna z księżycem i gwiazdami. To była inna noc, gdyż ciał niebieskich jeszcze nie było… Tak zaczyna się „Mit o stworzeniu świata”, na kanwie którego przeprowadzono warsztaty dla dzieci w Dziupli Muzycznej. Pomysłowe, ciekawe, niepowtarzalne i może z tego powodu tak spodobały się młodym adeptom muzyki, że z ogromnym niezadowoleniem przyjęli ich zakończenie. Zajęcia miały na celu utworzenie dziecięcej orkiestry i nagranie z nią muzyki do „Mitu o stworzeniu świata”. Prowadząca je Alina Osuch ze Studia Masażu i Dźwięku wykorzystała instrumenty muzyczne, które dzieci miały sposobność poznać wcześniej. Każde wybrało sobie jeden z nich, który następnie przyporządkowano do określonego fragmentu tekstu. I tak dzwoneczki koshi obrazowały słońce, kij deszczowy fale, klawisze chmury, bębny wyłanianie się gór i tak dalej. Pierwsze wykonanie utworu miało charakter mocno eksperymentalny. „Muzycy” oswajali się z instrumentami i przydzielonymi im rolami. Połączono je z nagraniem, które zostało odtworzone zaraz po tym. Za drugim razem było lepiej, za trzecim jeszcze lepiej. Ostatecznie nagrano kompozycję słowno-muzyczną, w której wystąpiła orkiestra złożona z uczestników zajęć. Wydano ją na płytach CD, które każde z dzieci biorących udział w feriach w Kampusie Wielickim otrzymało na zakończenie turnusu. Była to pierwsza wizyta dzieci w Dziupli Muzycznej, mającej długoletnią tradycję spotkań młodzieżowego środowiska muzycznego. Założona przed laty, wyposażona i prowadzona społecznie przez wielicką grupę „RAZEM” obecnie znalazła swe pomieszczenie w Kampusie. Dziupla Muzyczna służy każdemu kto chciałby sam lub z innymi rozpocząć, czy też kontynuować przygodę z muzyką (fb: dziupla muzyczna, tel.502647246). Dzieci swą przygodę rozpoczęły od prezentacji zgromadzonego w niej sprzętu muzycznego. Wystarczy wspomnieć o instrumentach klawiszowych, analogowych efektorach i sekwenserach, czterech rodzajach gitar czy elementach zestawu perkusyjnego, by mieć wyobrażenie o możliwościach Dziupli i zaciekawieniu najmłodszych „magią” tego miejsca. Pierwsze wykonanie utworu miało charakter mocno eksperymentalny. „Muzycy” oswajali się z instrumentami i przydzielonymi im rolami. Połączono je z nagraniem, które zostało odtworzone zaraz po tym. Za drugim razem było lepiej, za trzecim jeszcze lepiej. Ostatecznie nagrano kompozycję słowno-muzyczną, w której wystąpiła orkiestra złożona z uczestników zajęć. Wydano ją na płytach CD, które każde z dzieci biorących udział w feriach w Kampusie Wielickim otrzymało na zakończenie turnusu.

Była to pierwsza wizyta dzieci w Dziupli Muzycznej, mającej długoletnią tradycję spotkań młodzieżowego środowiska muzycznego. Założona przed laty, wyposażona i prowadzona społecznie przez wielicką grupę „RAZEM” obecnie znalazła swe pomieszczenie w Kampusie. Dziupla Muzyczna służy każdemu kto chciałby sam lub z innymi rozpocząć, czy też kontynuować przygodę z muzyką (fb: dziupla muzyczna, tel.502647246).
Dzieci swą przygodę rozpoczęły od prezentacji zgromadzonego w niej sprzętu muzycznego. Wystarczy wspomnieć o instrumentach klawiszowych, analogowych efektorach i sekwenserach, czterech rodzajach gitar czy elementach zestawu perkusyjnego, by mieć wyobrażenie o możliwościach Dziupli i zaciekawieniu najmłodszych „magią” tego miejsca.
 
powrót
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki