Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Sztuka Programowania

więcej

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

więcej


15-01-2018

Matematyczne portrety- warsztaty

zajęcia dla dzieci w soboty

Czy sznurkiem i lusterkiem można wymalować matematyczne portrety? – z takim pytaniem zmierzyli się uczestnicy warsztatów interaktywnych zorganizowanych przez Kuźnię Wiedzy. W roli głównej wystąpiły figury.Okazuje się, że figury zewsząd otaczają ludzi. Wystarczy je jedynie dostrzec. I właśnie od tego rozpoczęły się warsztaty. Zadaniem dzieci było je znaleźć, a następnie opisać. W ten sposób uczyły się one analizować figury, badać ich lustrzane odbicia, rysować je na podstawie odbicia w lustrze, wskazywać oś symetrii figur, a także rysować je na opierając się na współrzędnych na płaszczyźnie czy też podanych własnościach.

W dalszej części pojawił się temat symetrii z filmowym motywem zaczerpniętym z „Akademii Pana Kleksa”, który uczył malować za pomocą kleksów. Stąd dzieci odebrały lekcję kleksografii, w czasie której tworzyły „kleksowe” rysunki. Później było lustro i zadania z figurami. Po nich kodowanie rysunków na płaszczyźnie oraz analiza ciągów arytmetycznych. Tu dzieci rozwiązywały zagadki, a na zakończenie było rysowanie – wyszywanie ciągów liczbowych w dwunastokącie.

Dało ono odpowiedź na pytanie czy można sznurkiem i lusterkiem malować matematyczne portrety. Bo można. Każdy z uczestników warsztatów stworzył własny portret.
 
powrót
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki