Kuźnia Wiedzy pełna eksperymentów!

nowy semestr 2018/2019

więcej

Warsztaty dla Młodych Odkrywców - zapisy na cykl

więcej

Sztuka Programowania - zapisy

więcej

Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Jak ciśnienie wpływa na wrzenie?

Powietrze skrywa w sobie ogrom tajemnic. Czasem niewidocznych, ale zawsze ciekawych. Przekonują o tym warsztaty w Kuźni Wiedzy poświęcone gazom i ciśnieniu atmosferycznemu.

więcej

Widowisko Naukowe "Klaun Feliks w Laboratorium Kuźni Wiedzy"

Takiej atrakcji z okazji swojego święta dzieci dawno nie miały. W Kampusie Wielickim zorganizowano dla nich widowisko naukowe „Klaun Feliks w Kuźni Wiedzy”. Było dużo ciekawostek ze świata nauki, a do tego spora dawka humoru.

więcej

Wyniki Konkursu Przyrodniczego

Wszystkim uczestnikom konkursu przyrodniczego "CO ŻYJE W STAWIE NA WIOSNĘ" GRATULUJEMY

więcej
 

Kosmiczna chemia

Sobotnie interaktywne warsztaty w Kuźni Wiedzy przypominały lekcje techniki. Wszystko za sprawą konstruowanych własnoręcznie przez dzieci kosmicznych rakiet. Posłużyły one do wyjaśnienia tematu energii w chemii.

więcej

Przedsiębiorczy matematyk

Matematyka jest wszędzie. Przekonuje o tym dzieci na warsztatach poświęconych królowej nauk dr Bronisław Pabich. W finansach również. Każdy powinien umieć liczyć pieniądze. Ale w posługiwaniu się pieniędzmi nie chodzi wyłącznie o rachunki, może bardziej o właściwe nimi gospodarowanie. Temu właśnie poświęcone były warsztaty matematyczne „Przedsiębiorczy przedszkolak”.

więcej

Świat mydeł

Mają różne kształty, barwy i zapachy. Trudno wyobrazić sobie życie bez niego. Jest najczęściej używanym kosmetykiem do codziennej higieny.Przez wieki zmieniała się jego formuła. Dzisiaj ceni się mydła robione ręcznie, według dawnych receptur.Mało kto jednak wie, jak ono powstaje i jakie jest jego działanie.Wiedzę tę posiedli uczniowie biorący udział w warsztatach w Kuźni Wiedzy, których tematem był „Świat mydeł”.

więcej
 

Konkurs Przyrodniczy dla Młodych Odkrywców

Co żyje w stawie na wiosnę?

więcej

CO2

Niewidoczny, chociaż wszyscy wiedzą, że jest. Występuje do tego jako zjawisko chemiczne, co samo w sobie nie musi budzić zachwytu. Jednak można zgłębiać go z wypiekami na twarzy. Mowa o dwutlenku węgla, który był tematem przewodnim interaktywnych warsztatów w Kuźni Wiedzy.

więcej

Przemiany energii

To temat warsztatów z fizyki prowadzonych przez Kuźnię Wiedzy w ramach weekendowej oferty Klubu Młodego Odkrywcy. Wiadomo bowiem, że występuje ona pod wieloma postaciami i podlega przemianom. Część z nich zaprezentowano w czasie tych zajęć.

więcej
 
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki