Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Sztuka Programowania

więcej

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

więcej

Konkurs dla Młodych Twórców

Regulamin Konkursu

1.Postanowienia ogólne: Organizatorem konkursu jest Powiatowy Park Rozwoju spółka z o.o. w Wieliczce przy ul. J. Piłsudskiego 105, 32-020 Wieliczka, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,

więcej

W spiżarni...

Dla ludzi ciekawych świata nie ma miejsc niedostępnych. Pokazały to ostatnie warsztaty interaktywne w Kuźni Wiedzy, które zawędrowały do spiżarni. Okazuje się bowiem, że może być ona doskonałym magazynem dla chemika.

więcej

Muzyczna przygoda - Kazoo w roli głównej.

Interaktywne warsztaty w Kuźni Wiedzy miały muzyczny wydźwięk. Wszystko za sprawą oryginalnych instrumentów zaprezentowanych w czasie zajęć. Dzieci miały możliwość poznać je, a także zagrać na nich. Wspólne muzykowanie dostarczyło im nie lada frajdy.

więcej
 

O ładunkach i wyładowaniach

Są dodatnie i ujemne. Takie same się odpychają, zaś przeciwne przyciągają – to najważniejsze wnioski płynące z warsztatów interaktywnych w Kuźni Wiedzy. Ich temat dotyczył elektrostatyki i prądu elektrycznego.

więcej

Czy woda może podróżować ?

Woda kojarzona jest najczęściej jako ciecz do picia lub kąpieli. Czasem z deszczem, niekiedy z lodem. Okazuje się, że są to wszystko bardzo uproszczone formy jej postrzegania. Woda sama w sobie stanowi bardzo ciekawy temat, który można roztrząsać na co najmniej dziewięć sposobów. Akurat tyle, ile było doświadczeń z nią związanych podczas warsztatów interaktywnych zatytułowanych „Czy woda może podróżować?”.

więcej

Interaktywne warsztaty

Jest jak szkoła, chociaż szkołą nie jest. Prowadzone w niej zajęcia są podobne do lekcji, mimo że lekcjami nie są. Ich formuła wykracza poza szkolne mury, łamie schematy nauczania. To miejsce inspirujące do zdobywania wiedzy. Nie ma w niej czasu na nudę, nikt nie czeka na dzwonek. Tak jest w Kuźni Wiedzy, która zaprasza na interaktywne warsztaty dla grup zorganizowanych.

więcej
 

Interaktywne warsztaty - zapisy ruszyły

Kuźnia Wiedzy w Kampusie Wielickim oferuje cykl warsztatów naukowych dla dzieci w wieku 5-12 lat. Projekt ma na celu popularyzację nauki, wyjaśnianie zjawisk występujących w świecie, inspirowanie do zgłębiania wiedzy i samodzielnego eksperymentowania.

więcej

Chemiczne jojo

Taką nazwę nosiło jedno z doświadczeń chemicznych, które miało na celu wyjaśnić niełatwe jak się wydaje zjawisko zwane emulsją. Kojarzona jest najczęściej z farbą, ale to tylko jedno z wielu jej zastosowań. O samej substancji i jej wykorzystaniu w praktyce traktowały warsztaty interaktywne w Kuźni Wiedzy.

więcej

Szkoła w terenie

Szkoła w terenie Uczyć się można na wiele sposobów. Jednym z nich jest podróżowanie. W końcu nie na darmo mówi się, że podróże kształcą. Dostarczają one sporej dawki wiedzy na temat naszej planety, a jednocześnie odpowiadają na najbardziej dziwne pytania, jak choćby czy na Arktykę warto zabrać kąpielówki? Okazuje się, że tak. Przynajmniej tak twierdzi Marek Żołądek, który poprowadził warsztaty interaktywne w Kuźni Wiedzy poświęcone podróżom właśnie. -

więcej
 
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki