Kuźnia Wiedzy pełna eksperymentów!

nowy semestr 2018/2019

więcej

Warsztaty dla Młodych Odkrywców - zapisy na cykl

więcej

Sztuka Programowania - zapisy

więcej

Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Interaktywne warsztaty - zapisy ruszyły

Kuźnia Wiedzy w Kampusie Wielickim oferuje cykl warsztatów naukowych dla dzieci w wieku 5-12 lat. Projekt ma na celu popularyzację nauki, wyjaśnianie zjawisk występujących w świecie, inspirowanie do zgłębiania wiedzy i samodzielnego eksperymentowania.

więcej

Chemiczne jojo

Taką nazwę nosiło jedno z doświadczeń chemicznych, które miało na celu wyjaśnić niełatwe jak się wydaje zjawisko zwane emulsją. Kojarzona jest najczęściej z farbą, ale to tylko jedno z wielu jej zastosowań. O samej substancji i jej wykorzystaniu w praktyce traktowały warsztaty interaktywne w Kuźni Wiedzy.

więcej

Szkoła w terenie

Szkoła w terenie Uczyć się można na wiele sposobów. Jednym z nich jest podróżowanie. W końcu nie na darmo mówi się, że podróże kształcą. Dostarczają one sporej dawki wiedzy na temat naszej planety, a jednocześnie odpowiadają na najbardziej dziwne pytania, jak choćby czy na Arktykę warto zabrać kąpielówki? Okazuje się, że tak. Przynajmniej tak twierdzi Marek Żołądek, który poprowadził warsztaty interaktywne w Kuźni Wiedzy poświęcone podróżom właśnie. -

więcej
 

Ferie Młodego Anglisty

Drogi Rodzicu, Zastanawiasz się jak zapewnić swojemu dziecku ciekawe i interesujące ferie zimowe, dobrze trafiłeś. Kuźnia Wiedzy zaprasza „ Młodych Anglistów” na ferie z językiem angielskim.

więcej

Konstrukcje z marzeń

Planeta i miasto przyszłości, rakieta kosmiczna, oczyszczacz powietrza, motywator – to tylko niektóre z motywów prac złożonych na konkurs „Konstruktorzy marzeń” zorganizowany przez Kuźnię Wiedzy. Jego laureatom wręczono nagrody podczas uroczystej gali. Przy tej okazji każdy z nich opowiedział o motywach przyświecających powstawaniu prac.

więcej

Co wspólnego ma płatek śniegu z kalafiorem?

Złoto w przyrodzie Co łączy płatek śniegu i kalafior? Co ma wspólnego matematyka z przyrodą? Okazuje się, że bardzo wiele. Matematyka bowiem może być pomocna w rozumieniu przyrody, a liczby są doskonałym narzędziem do jej opisywania i porządkowania.

więcej
 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD

konstruktorzy marzeń Konkurs "Konstruktorzy Marzeń" rozstrzygnięty. Zapraszamy na Uroczystą Galę wręczenia nagród 10.12.2016 o godzinie 12:00 w Auli Kampusu Wielickiego. Podczas gali odbędzie się wykład Pana Dominka Suszalskiego (Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego) Temat: „Latarnie morskie – drogowskazy w ciemnościach”. Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe dyplomy.

więcej

Konstruktorzy marzeń

Konkurs dla Młodych Odkrywców „Konstruktorzy marzeń”
Regulamin Konkursu

więcej

W jaki sposób nasz organizm jest silny i zdrowy?

Silny i zdrowy organizm. Co decyduje o tym, że organizm ludzki jest silny i zdrowy? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy warsztatów interaktywnych zorganizowanych przez Kuźnię Wiedzy.

więcej
 
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki