Kuźnia Wiedzy pełna eksperymentów!

nowy semestr 2018/2019

więcej

Warsztaty dla Młodych Odkrywców - zapisy na cykl

więcej

Sztuka Programowania - zapisy

więcej

Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

KINO KAMPUS

Po prawie rocznej pracy nadszedł czas na pierwsze od wielu wielu lat Kino w Wieliczce. Witamy Was serdecznie i zaczynamy od publikacji strony oraz zaprezentowania repertuaru. Już teraz możecie rezerwować i kupować bilety na wszystkie seanse w okresie 26 maja - 8 czerwca.

więcej

Kampus na lato- wakacje pełne atrakcji

Półkolonie piłkarska, przyrodnicza, taneczna i artystyczna, ponadto zabawy integracyjne, gry terenowe, warsztaty kulinarne, seanse filmowe i zajęcia w Kuźni Wiedzy. To wszystko w ofercie wakacyjnej Kampusu Wielickiego na wakacje.

więcej

Tajemnice ludzkiego szkieletu

Tajemnice ludzkiego szkieletu Taką nazwę nosiły ostatnie warsztaty interaktywne w Kuźni Wiedzy. Ich uczestnicy zgłębiali zagadnienia związane ze szkieletem. Mimo, że nie widoczny dla oka pełni niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Bez niego nie mógłby on ani funkcjonować, ani po prostu żyć.

więcej
 

Konkurs dla Młodych Twórców

Regulamin Konkursu

1.Postanowienia ogólne: Organizatorem konkursu jest Powiatowy Park Rozwoju spółka z o.o. w Wieliczce przy ul. J. Piłsudskiego 105, 32-020 Wieliczka, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,

więcej

W spiżarni...

Dla ludzi ciekawych świata nie ma miejsc niedostępnych. Pokazały to ostatnie warsztaty interaktywne w Kuźni Wiedzy, które zawędrowały do spiżarni. Okazuje się bowiem, że może być ona doskonałym magazynem dla chemika.

więcej

Muzyczna przygoda - Kazoo w roli głównej.

Interaktywne warsztaty w Kuźni Wiedzy miały muzyczny wydźwięk. Wszystko za sprawą oryginalnych instrumentów zaprezentowanych w czasie zajęć. Dzieci miały możliwość poznać je, a także zagrać na nich. Wspólne muzykowanie dostarczyło im nie lada frajdy.

więcej
 

O ładunkach i wyładowaniach

Są dodatnie i ujemne. Takie same się odpychają, zaś przeciwne przyciągają – to najważniejsze wnioski płynące z warsztatów interaktywnych w Kuźni Wiedzy. Ich temat dotyczył elektrostatyki i prądu elektrycznego.

więcej

Czy woda może podróżować ?

Woda kojarzona jest najczęściej jako ciecz do picia lub kąpieli. Czasem z deszczem, niekiedy z lodem. Okazuje się, że są to wszystko bardzo uproszczone formy jej postrzegania. Woda sama w sobie stanowi bardzo ciekawy temat, który można roztrząsać na co najmniej dziewięć sposobów. Akurat tyle, ile było doświadczeń z nią związanych podczas warsztatów interaktywnych zatytułowanych „Czy woda może podróżować?”.

więcej

Interaktywne warsztaty

Jest jak szkoła, chociaż szkołą nie jest. Prowadzone w niej zajęcia są podobne do lekcji, mimo że lekcjami nie są. Ich formuła wykracza poza szkolne mury, łamie schematy nauczania. To miejsce inspirujące do zdobywania wiedzy. Nie ma w niej czasu na nudę, nikt nie czeka na dzwonek. Tak jest w Kuźni Wiedzy, która zaprasza na interaktywne warsztaty dla grup zorganizowanych.

więcej
 
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki