Warsztaty dla grup zorganizowanych

więcej

Sztuka Programowania

więcej

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

więcej

Instrumenty z różnych stron świata

Takich osobliwości muzycznych w Kampusie Wielickim jeszcze nie było. Po raz pierwszy dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych przez Kuźnię Wiedzy miały okazję nie tylko zobaczyć, ale także zagrać na niezwykle oryginalnych instrumentach z różnych stron świata.

więcej

Czy wiesz co jesz ?

Z takim tematem zetknęli się uczestnicy zajęć zorganizowanych przez Kuźnię Wiedzy w ramach półkolonii w Kampusie Wielickim. Młodzi adepci Klubu Odkrywcy z zaciekawieniem obserwowali pokazany na modelu układ pokarmowy a następnie krok po kroku poznawali jego funkcje.

więcej

Co żyje w wodzie?

Mieszkańcy wód – to pierwszy temat zaproponowany przez Kuźnię Wiedzy dzieciom uczestniczącym w półkoloniach organizowanych w Kampusie Wielickim. Mimo że to czas ferii i najmłodsi mają przerwę w nauce, zajęcia okazały się bardzo interesujące. Nic dziwnego, bo nie na co dzień mają oni możliwość pracy z mikroskopem i żyjącymi w wodach organizmami.

więcej
 

Jak zobaczyć prąd !

Prądu jako takiego nie można zobaczyć, natomiast można poznać jego działanie. Tego właśnie doświadczyli uczniowie, gdy stanęli w kręgu i trzymając się za ręce utworzyli obwód zamknięty. Impuls wywołany maszyną elektrostatyczną przeszedł przez wszystkich i był to bodaj najbardziej ekscytujący element warsztatów z fizyki. Ale nie jedyny, bo całość zajęć noszących tytuł „Jak zobaczyć prąd” dostarczyła jego uczestnikom moc wrażeń.

więcej

W świecie zmysłów

Jest ich pięć i każdy odgrywa ogromną rolę w życiu człowieka. Bez nich byłby on głuchy, ślepy, nie czuły na dotyk, smak i zapach. Warto więc wiedzieć o zmysłach jak najwięcej. A jeżeli już je poznawać to najlepiej z Kuźnią Wiedzy. Tak właśnie zrobili drugoklasiści uczestniczący w warsztatach: „Co słychać, co tak pach i co tak smakuje?”.

więcej

Mendelejew z dżinem

Tablica Mendelejewa potrafi po latach odbijać się przysłowiową czkawką. Przyswajanie umieszczonych w niej symboli pierwiastków trudno uznać za porywające, tym bardziej, gdy są wiedzą czysto teoretyczną, oderwaną od konkretu. Zupełnie inaczej rzecz ma się, gdy można pokazać „żywe” pierwiastki i na ich podstawie uczyć się opracowanego przez rosyjskiego badacza okresowego układu pierwiastków. W ten właśnie sposób poznawali je uczniowie biorący udział w warsztatach z chemii prowadzonych w Kuźni Wiedzy, których tematem były pierwiastki.

więcej
 

Matematyczne klocki.

Tak można żartobliwie określić tangramy. Wymyślone w Chinach około trzech tysięcy lat temu figury geometryczne stały się motywem przewodnim warsztatów w Kuźni Wiedzy. Dzieci skupione w grupie „Inspiracja” poznawały je i uczyły się ich zastosowania w różnych obszarach życia.

więcej

Odkrywamy tajemnice liścia

W Kuźni Wiedzy zainaugurowano nowy cykl warsztatów popularno-naukowych. Zajęcia prowadzone będą w kilku modułach tematycznych. Pierwsze z nich związane było z biologią i nosiło tytuł „Odkrywamy tajemnicę liścia”.

więcej

Dzień Otwarty w Kampusie Wielickim

Walki robotów, pokazy kulinarne, widowisko naukowe to tylko część atrakcji Dnia Otwartego w Kampusie Wielickim, który odbędzie się w sobotę, 19 września br. w godzinach 15.00-19.00.

więcej
 
Powiat Wielicki Gmina Wieliczka Solne Miasto Grupa Moon CKiT Wieliczka Kampus Wielicki